Świadectwo Marty i Pawła z rekolekcji 18-25.08.2019, Zakopane Cyrhla

Opublikowano: piątek, 11 październik 2019 Marta i Paweł Drukuj

Spodobało się Panu, byśmy w tym roku formacyjnym uczestniczyli w rekolekcjach tematycznych "Jezus Mistrzem moim i mojej rodziny" w Zakopanem. Chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, czego Pan Jezus pozwolił nam doświadczyć w tym czasie.

W Ewangelii według Św. Łukasza w sześciu perykopach pojawia się słowo "Mistrz" w odniesieniu do Jezusa Chrystusa. Program rekolekcji każdego przedpołudnia pozwalał na zgłębianie i rozważanie tych sześciu fragmentów. Najpierw podczas konferencji poznawaliśmy tło biblijne wybranego tekstu, potem na spotkaniu kręgu dzieliliśmy się Ewangelią, następnie ten sam fragment rozważaliśmy podczas dłuższego Namiotu Spotkania, by na koniec usłyszeć go jeszcze raz na Eucharystii. Takie spotkanie ze Słowem Bożym pozwalało spojrzeć na Nie z wielu płaszczyzn i pod różnym kątem. Dzięki takiej dogłębnej analizie Duch Święty przemawiał do nas na wiele sposobów i pozwalał odczytywać Słowo nie tylko w perspektywie biblijnej, lecz również w odniesieniu do naszego codziennego życia.

Nie bez znaczenia była cisza, jaka towarzyszyła tym punktom programu. W takich warunkach dokonywało się codziennie nasze osobowe spotkanie z Jezusem Chrystusem.

Cieszymy się, że był również czas na dialog małżeński. Widocznymi owocami tych rekolekcji były konkretne postanowienia dotyczące naszych zobowiązań: w szczególności regularnego spotkania ze Słowem Bożym i reguły życia. Uwielbiamy Cię, nasz Mistrzu, w Twoim świętym prowadzeniu i w przeżytych przez nas rekolekcjach!

                         Marta i Paweł

Zdjęcia

Odsłony: 2791