Świadectwo Rafała z rekolekcji 18-25.08.2019, Zakopane Cyrhla

Opublikowano: piątek, 11 październik 2019 Rafał Drukuj

Trzy słowa

Podczas minionych wakacji dane mi było przeżywać rekolekcje tematyczne „Jezus Mistrzem moim i mojej rodziny”. Zostały one oparte na głębokiej analizie sześciu perykop z Ewangelii według św. Łukasza.

Podczas tego czasu, „towarzyszyły” mi przede wszystkim trzy słowa: słuchaj, czuwajcie i „wstań, idź”.

Słuchaj – bo mam najpierw wsłuchiwać się w Słowo Boże (znajdować czas na spokojne słuchanie, bez pośpiechu), by być potem gotowym iść i czynić to, co Pan ode mnie oczekuje (nawet, gdy nie rozumiem). Tak, jak św. Piotr, kiedy słuchał słów Jezusa (gdy zabrał Go do swojej łodzi, a Pan z niej przemawiał do ludu), a potem był gotów na Jego polecenie łowić ryby, mimo że wiedział, że nie jest to pora na połów. Posłuchał Jezusa wbrew swojej wiedzy i nie zawiódł się.

Czuwajcie – nie tylko podczas modlitwy. Nie tylko wtedy szukać obecności Pana, ale w każdej chwili dnia (bo ja często nie pamiętam). Tak żyć by być świadomym, że mój Pan jest zawsze i wszędzie ze mną (dom, praca, ulica …). Wtedy całe moje życie będzie modlitwą. Wtedy nawet gdy pojawi się „wicher” nie upadnę.

„Wstań, idź”. Pan mówi te słowa do mnie, który często po upadku „roztrząsam” go i jestem przybity. Pan mówi nie zatrzymuj się na tym – wstań i idź. Wiem, że upadłeś, ale Ja ci przebaczam – wstań, idź i czyń moją wolę.

                Rafał

Zdjęcia

Odsłony: 2225