Największy Dar Pana - Eucharystia

Opublikowano: czwartek, 26 maj 2016 Agnieszka Frydrych Drukuj

Kolejny cud Eucharystyczny. Na każdej Mszy Świętej. Na oczach rozkochanych w Tobie ludzi. Za każdym razem czynisz mnie tego świadkiem. Od początku na nowo. Bezinteresowny Dar z Siebie. Dar bezgranicznej Miłości… Eucharystia. Czy będę kiedykolwiek w stanie podziękować Ci za niego?

Dziękuję Ci Panie za Dar nieskończonej, niepojętej Miłości Boga Ojca, Ciebie – Syna i Ducha Świętego. Uwielbiam Ciebie Panie we wszystkich przyjętych Komuniach Świętych. Dziękuję za to, że karmisz mnie swoim Przenajświętszym Ciałem i poisz swoją Krwią. To Ty dajesz Życie. To Ty utrzymujesz mnie przy życiu… Bez Ciebie nie żyję, bez Ciebie usycham, bez Ciebie Panie…nie ma mnie.

Moje dziecko. Pozostawiłem ci ten Dar, ponieważ ciebie kocham. Karmiąc cię Swoim Ciałem jednoczę się z tobą, podnoszę cię, ożywiam i oczyszczam. Tęsknię za tobą. Wyczekuję spotkania z tobą, wyglądam, wychodzę ci naprzeciw, nie posiadam się z radości jak przychodzisz i korzystasz z Moich łask i błogosławieństw. Radością Moją jest udzielać ci z Mojego skarbca. Pozostałem więźniem tabernakulum… Pamiętasz, powiedziałem przecież, że „będą z tobą przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. A później przyjdę i zabiorę ciebie do Siebie abyś mógł cieszyć się nieustannie, już na zawsze, na wieki, Moją Obecnością. Kiedy przyjmujesz Mnie w Komunii Świętej, wchodzisz w bardzo bliską, niewyobrażalną relację ze Mną. Poruszasz się w Mojej żywej i świętej Obecności. Jesteś wtedy Mój. Nic ani nikt nie jest w stanie wyrwać cię z Mojej ręki. Dlatego przychodź. Codziennie. Czerp z Mojego Źródła, które wytryska dla zbawienia dusz. Spożywaj Moje Ciało i pij Moją Krew – wolą Moją jest, abyś jednoczył się ze Mną właśnie w taki sposób. Moja Krew cię oczyszcza, obmywa. Kiedy przychodzisz i pijesz Moja Krew krąży w twoich żyłach. Jesteś Mi bardzo drogi, dlatego służę ci oddając się tobie, w sposób, w jaki nawet aniołowie nie dostępują. Doceń ten Dar. Ukochaj go, pragnij… zanurzaj się w Mojej Boskiej Krwi, która osłania cię przed napaściami Złego. „Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało Moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew Moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa Moje Ciało i Krew Moją pije, trwa we Mnie a Ja w nim”. J 6,54-56 Bądź zatem blisko Mnie, zjednoczony ze Mną w Miłości.

Dziękuję Panie…

Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno zdanie z dzisiejszej Ewangelii. Mówisz do uczniów niezrozumiałe dla mnie słowa: „Wy dajcie im jeść!” Łk 9,13. Czyżbyś nie wiedział, że oni nie mają nic…? Nawet proponują abyś odprawił tłum… niech idą i się najedzą gdzieś indziej, bo tu pustkowie przecież… A Ty proponujesz: To „wy dajcie im jeść!”. Nie mają nic…. Zaraz, zaraz! Przecież mają właśnie CIEBIE!

Panie, posyłasz mnie do braci, abym rozdzielała, rozdawała… Ciebie. Jak to możliwe? Przecież „mam tylko pięć chlebów i dwie ryby…”

Jestem z tobą, Moje dziecko… Nie swoimi darami i zdolnościami masz się dzielić, ale Moimi. Jednocząc się ze Mną w Komunii Świętej jestem w tobie i udzielam ci wszystkiego czego potrzebujesz. Nie zatrzymuj zatem wszystkiego co otrzymasz tylko dla siebie. Dziel się, rozdawaj hojnie, tak jak i sam zostałeś obdarowany.

Dziękuję Ci Panie, za Dar Eucharystii!

 

Agnieszka F.

Odsłony: 1674