Relacja z warsztatów Diakoni Życia w Ostrołęce

Opublikowano: środa, 23 marzec 2022 Agnieszka i Zdzisław Getka Drukuj

Dnia  05.03.2022 roku mieliśmy ogromną przyjemność przeżywać Warsztaty Diakonii  Życia   o ,,Wartości  Życia,, w Ostrołęce w parafii p.w.  Św. Franciszka z Asyżu.

Warsztaty zorganizowali  para odpowiedzialna  w naszej diecezji za Diakonię  Życia Alicja i Sylwester Śniadała  wraz z moderatorem diecezjalnym DDŻ ks. Szymonem Biedrzyckim i moderatorem diecezjalnym RŚŻ ks. Dawidem Kuleszą. W spotkaniu uczestniczyło ponad  30 osób z całej diecezji. Dzień rozpoczęliśmy o godz. 9.00 w domu parafialnym  zawiązaniem wspólnoty. Następnie  były wygłoszone  konferencje dotyczące kolejnych etapów życia człowieka.

Konferencje wstępną wygłosił   ks.  Dawid. Następnie  swoją konferencję wygłosili  ks .Szymon ,a  na koniec  Alicja i Sylwester .  Bardzo wzruszające i pouczające  Świadectwa tego  dnia powiedzieli:  Agata Płońska, Wojciech Golan, Janusz Kotowski, Barbara Kędzior, i Maria Brejtfus.

Po konferencji  udaliśmy  się na Eucharystię do kościoła parafialnego . Mszy Św. przewodniczył i Słowo  do nas  wygłosił  ks. Szymon Biedrzycki. Po Eucharystii  udaliśmy się by zjeść pyszny obiad  w podziemiach kościoła.

Głównym tematem warsztatów była wartość życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, opieka  nad osobami niepełnosprawnymi  i starszymi   chorymi potrzebującymi opieki  paliatywnej  . Z konferencji  i  świadectw, które usłyszeliśmy nasunęła się nam refleksja, że tak naprawdę , żeby takie osoby poczuły się szczęśliwymi  wystarczy czasem  okazać drugiemu człowiekowi odrobinę miłości i po prostu z nim być.

Spotkanie  zakończyliśmy  świadectwami oraz modlitwą Koronką do Miłosierdzia Bożego . Na koniec  skierowaliśmy  gorącą  prośbą skierowaną do Alicji Sylwestra o kolejne  warsztaty DŻ .

Agnieszka i Zdzisław Getka z Wyszkowa