Tydzień Modlitw o Ochronę Życia 19-25 marca 2022r.

Opublikowano: wtorek, 01 marzec 2022 Alicja i Sylwester Śniadała Drukuj

  ,, Każde nowe życie pozwala nam odkryć najbardziej  bezinteresowny wymiar miłości, nieustannie nas zadziwiający. To piękno bycia kochanymi najpierw: dzieci są kochane, zanim przyjdą na świat (…).Jednak wiele dzieci od początku jest odrzucanych, są opuszczone, okradane z dzieciństwa i przyszłości. Niektórzy-jakby na usprawiedliwienie-ośmielają się mówić, że błędem było wydanie ich na świat. ,,

                                        Z adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka

                               KOCHANI MAŁŻONKOWIE DK !

                   Podejmując refleksje nad przytoczonymi pierwszymi słowami z   pochodzącymi z adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka chcielibyśmy w to głęboko wierzyć , pragnęlibyśmy żyć taką nieustanną nadzieją , że każde dziecko poczęte i narodzone w każdym małżeństwie, rodzinie od samego początku jego życia otaczane jest troską , miłością i bardzo chciane i oczekiwane jako największy dar boży z możliwych do otrzymania. Rzeczywistość okazuje się jak podkreśla papież  o wiele bardziej okrutna , gdyż nie tylko sami rodzice, ale również genetycy, lekarze, personel medyczny,  oraz bliscy z rodziny często  okrucieństwo jakiego dopuszczają się wobec dziecka ośmielają się usprawiedliwiać        i nazywać pomyłką , błędem jakby to była pomyłka w pracy , którą można szybko wyeliminować i przejść ze spokojnym sumieniem do porządku dziennego.

Jesteśmy świadomi, odczuwamy to na własnej skórze, przyglądamy się temu jak często bezradni , widząc konsekwencje i zgubne następstwa nieustannej wojny między dobrem,a złem , między życiem, a śmiercią. Między tymi wieloma codziennymi wyborami panuje bolesne rozdarcie,    o którym najlepiej według wielu nie wiedzieć, nie mówić, gdyż nazywa się to  dzisiaj osobistym, przemyślanym i dokonanym w wolności życiowym wyborem.

Nigdy nie możemy pozostać bierni wobec najmniejszego zła jakiego dopuszcza się wobec tych bezradnych i maluczkich. Gdyż taka droga i takie myślenie pozostawia otwartą furtkę do błędnego myślenia, że życie ludzkie w każdej fazie szczególnie słabe , chore i bezradne można pozbawić szans, wyeliminować jako uciążliwe, kosztowne, obciążające i zbyteczne dla rodziny i społeczeństwa.

Dzisiaj stojąc na progu kolejnej już ogólnopolskiej kampanii TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA, która będzie miał miejsce w dn.19-25 marca, a którego inicjatorem  jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia pragniemy gorąco i ochoczo wszystkich  Was zachęcić abyśmy włączyli się w tę kampanię tym bardziej , że ostatni dzień jej trwania przypada na Dzień Świętości Życia i jest jakby zwieńczeniem dzieła i  nieustannych modlitw wielu ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie w obronie życia. Tym zwieńczeniem dzieła jest podpisanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i  9 miesięczna  modlitwa za zagrożone dziecko w łonie matki specjalną modlitwą  i dziesiątkiem różańca oraz dodatkowymi dziełami, które w tym roku Kochani małżonkowie choćby w okresie przedświątecznym dodatkowo się podjęliście .

Wszystkim tym , którzy włączyli się w akcję ,,Paczuszka dla maluszka,, wpłacając pieniądze na konto Fundacji Małych Stópek lub zaangażowali się materialnie zbierając potrzebne artykuły dla najmłodszych podopiecznych Fundacji Małych Stópek gorąco z całego serca dziękujemy. Przede wszystkim  za waszą hojność , poświęcony czas oraz za Wasz dar serca , który  jak wiemy jest największym prezentem jaki można sprawić potrzebującym.

            Kochani  Przed nami czas Wielkiego Postu- czas pokuty i nawrócenia , oczyszczenia .Wykorzystajmy ten Boży czas dobrze  przeżywając go na modlitwie , w łączności z chorymi i cierpiącymi niedostatek , z tymi  najmniejszymi, których życie jest zagrożone oraz ich matkami i rodzinami pozbawionymi często jakiejkolwiek pomocy.

 Dlatego gorąco prosimy Was jak co roku o:

-włączenie się w Ogólnopolską Kampanię Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dn.19-25 marca

-przygotowanie w swoich parafiach Dnia Świętości Życia (uroczysta Eucharystia , nabożeństwo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z możliwością jej podpisania , można dołączyć na koniec świadectwo).

-przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej ( w tym roku Dzień Świętości Życia przypada w piątek można podjęcie Duchowej Adopcji połączyć z Drogą Krzyżową w intencji obrony życia). 

Życzymy Kochani aby ten czas , który przed nami nie tylko był przeżyty ze względu wyłącznie na nasze potrzeby i oczekiwania choćby najlepsze i głęboko duchowe , ale otwórzmy szeroko oczy i serca i zobaczmy wokół siebie potrzeby innych.

 

          Kochani pozostajemy z Wami na wspólnej modlitwie i w łączności w głębokim duchowym oczekiwaniu na przeżywanie tych ważnych wydarzeń, które są przed nami.

                                  Pozdrawiamy w Chrystusie Panu !

                                       Alicja i Sylwester Śniadałowie

                                       Diecezjalna Diakonia Życia

 

Ps. W niedługim czasie otrzymacie od nas materiały pro-live, na których przesłanie czekamy od Fundacji Małych Stópek. Przypominamy kto by zechciał dostać w prezencie Modlitewnik Obrońcy Życia musi wypełniony druczek podjętej Duchowej Adopcji wysłać na adres Fundacji Małych Stópek.

Dołączamy link do obejrzenia i pobrania materiałów oraz broszurę w załączniku.

,, Tydzień Modlitw o Ochronę Życia'' do wydrukowania w pdf

Włącz się w II „Tydzień modlitw o ochronę życia”! (2022)

https://pro-life.pl/zazyciem/

Odsłony: 736