Informacja Diecezjalnej Diakonii Życia

Opublikowano: wtorek, 06 październik 2020 Alicja i Sylwester Śniadałowie Drukuj

   

Drodzy  Małżonkowie DK!

,,Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych bracimoich najmniejszych,

Mnieście uczynili,, ( Mt 25,40)

Kochani wczytując się w powyższe  słowa ewangelii  oraz mając na uwadze miesiąc październik poświęcony  modlitwie różańcowej do Matki Bożej Różańcowej, Królowej Różańca Świętego pragniemy Was gorąco zaprosić do udziału w tej modlitwie  w swoich parafialnych świątyniach, a jeśli to nie będzie z różnych względów możliwe w swoich domach w gronie rodziny. Prosimy abyście w miesiącu październiku modlili się gorąco w intencji  zagrożonej w Polsce rodziny i decydowaniu przez nią o wychowaniu swoich dzieci. 

Zachęcamy abyście w miesiącu październiku wybrali jeden dzień aby wspólnie ze swoją wspólnotą, kręgiem przygotować rozważania różańcowe i odmówić różaniec  z całą wspólnotą parafialną w następujących  intencjach:

błagalnej -ochrony i nierozerwalności małżeństwa i rodziny , wychowania dzieci do wiary i wartości chrześcijańskich, ochrony poczętego życia  od poczęcia do naturalnej śmierci (wprowadzenie do Konstytucji RP prawnej ochrony każdego poczętego życia i w podeszłym wieku).

przebłagalnej-za grzechy przeciw poczętemu życiu,  łamaniu jedności małżeńskiej,  zaniedbaniom oraz złym wzorcom  rodzicielskim i wychowawczym.

W 100 lecie narodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, Papieża Rodziny jego słowa wypowiedziane w Nowym Targu  w 1979 roku  są wciąż aktualne, a w czasie obecnym nabierają szczególnego znaczenia.

        ,,I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, aby  była wierna świętemu prawu życia,,

Bądźmy  zatem wierni Bogu i Ojczyźnie oraz słowom wypowiedzianym przez naszego rodaka  Jana Pawła II  budując w sobie, w rodzinie, wokół siebie, w narodzie i świecie cywilizację miłości .

 

                              Pozdrawiamy Was w Chrystusie Panu wraz z Maryją Królową Rodzin

                        łącząc się z Wami duchowo i trwając jednomyślnie na modlitwie różańcowej

                                           Alicja i Sylwester Śniadałowie Diecezjalna Diakonia Życia

Odsłony: 1268