„Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu.

 Ci, którzy dają jałmużnę nasyceni będą życiem”

 (Tb 12,9)

 

   Kochani!

Rozpoczynamy Wielki Post, szczególny i wyjątkowy okres w życiu Kościoła, w życiu każdego z nas. To czas osobistego nawracania się, umacniania i nawiązywania osobistej relacji z naszym Panem i Zbawicielem. Kościół zaleca nam trzy wielkopostne praktyki: modlitwę, post i jałmużnę. Modlitwa i post są dziełami człowieka kierowanymi „do wewnątrz”, budują nas i przygotowują na spotkanie z Bogiem. Jałmużna natomiast jest wynikiem, emanacją tego dobra, które dzięki dwóm pierwszym dziełom nagromadza się w nas. Modlitwa i post, obok otwarcia na Boga, otwiera nas na nasze własne wnętrze i potrzeby, o tyle jałmużna otwiera na potrzeby drugiego człowieka.

W tym roku ponownie zwracamy się do Was  z prośbą o wielkopostny dar serca dla tych którzy chcą wyjechać na rekolekcje. Wszyscy doświadczamy trudności życia codziennego, wzrostu wszelakich kosztów i tego również doświadczamy organizując rekolekcje formacyjne dla naszej wspólnoty Domowego Kościoła. Ubiegłoroczna jałmużna obniżyła o 20 % koszt udziału rodzin naszej wspólnoty w rekolekcjach organizowanych przez naszą diecezję.

W imieniu tych wszystkich rodzin i w swoim bardzo dziękujemy całej wspólnocie, całym Waszym rodzinom za ten dar serca.

Wierzymy, że w tym roku Wasze serca będą wrażliwe i otwarte na potrzeby innych.

Pozdrawiamy w Panu

Joanna i Bogdan Dudzińscy
para diecezjalna

Odsłony: 165

Swiadectwa z rekolekcji