„W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie"./Łk 2,8-12/

Kochana Wspólnoto Domowego Kościoła, często jako pasterze własnych rodzin,  dniem i nocą troszczymy się o nasze dzieci, trzymamy straż nad miłością i jednością  w naszych małżeństwach i przebywamy w tej samej okolicy, gdzie dzieją się wielkie rzeczy- cuda. Nie zawsze je jednak dostrzegamy. A tu, zupełnie obok nas, niekiedy w ciemną noc zwykłej codzienności, rodzi się Jezus w drobnych gestach:  miłości, pomocy i życzliwości ludzkiej, bądź po prostu  cichej modlitwy zanoszonej za siebie nawzajem.

Życzymy Wam, Kochani,  z okazji Świąt Bożego Narodzenia,  otwartości i uważności na obecność Bożą w drugim człowieku. Niech Maleńki Jezus błogosławi Wam i Waszym bliskim, obdarza potrzebnymi łaskami i wypełnia radością. Niech w naszych domach nie zabraknie wdzięczności Panu Bogu i sobie nawzajem za ten dobiegający końca rok, który przeżyliśmy, a w Nowym Roku niech zawsze rozbrzmiewa: ”Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał".

Ania i Tomek Przybyszewscy- para diecezjalna DK

wraz z ks. Łukaszem Andrzejczykiem- moderatorem diecezjalnym DK oraz

ks. Dawidem Kuleszą- moderatorem diecezjalnym  Ruchu Światło-Życie.