KOCHANI MAŁŻONKOWIE DK !

           O czasie Adwentu, który przeżywamy  przypomina nam  codziennie liturgia Słowa Bożego, która zaprasza nas do nieustannego  czuwania. W tym czasie okresu liturgicznego oczekujemy na narodziny Jezusa Chrystusa i na powtórne Jego przyjście na końcu czasów. Wiemy doskonale, że czuwanie to nie tylko bierne spoglądanie w niebo, udział w Roratach, niedzielnej Eucharystii,  czy choćby codzienna modlitwa. Wszystkie te zobowiązania  bardzo ważne stają się bez uczynków martwe niczym nasza wiara. Dlatego Kochani, żeby ożywić naszą wiarę i nie pozostać biernym oczekując naszego Pana i  Zbawiciela siedząc w miejscu chcemy Was zaprosić do zrobienia dobrych uczynków niczym  Św. Mikołaj biskup z Miry patron dobroczynności na rzecz ubogich, chorych i najbardziej potrzebujących.

       Wzorem roku ubiegłego wiele małżeństw z naszych kręgów dokonało zbiórki funduszy na tzw. ,,pielucha dla malucha,, dla najmłodszych mieszkańców Domu Samotnej Matki w Szczecinie. Jak pamiętacie ten  Dom Samotnej Matki  jest pod opieką Fundacji Małych Stópek w Szczecinie , której założycielem i prezesem  jest ks. Tomasz Kancelarczyk gorliwy obrońca życia nienarodzonych . Przy tej okazji chcemy gorąco podziękować wszystkim małżeństwom DK ,  którzy wzięli udział w tej zbiórce funduszy lub indywidualnie wpłacili dobrowolną kwotę na rzecz fundacji  . Za ten gest dobrej woli              i szlachetnego serca jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy. Kochani jak doskonale zdajecie sobie sprawę to nie tylko podarunek dla najmłodszych podopiecznych tego domu , to podarunek dla ich matek, które zdane są w opiece i zapewnieniu bytu swoim dzieciom bardzo  często całkowicie  na Fundację Małych Stópek. Chcemy przy okazji nadmienić ,że jako Diecezjalna Diakonia Życia współpracujemy od kilku lat z Fundacją Małych Stópek. Dzięki  fundacji otrzymujemy co roku potrzebne materiały pro-live min. gazety ,ulotki , potrzebne druki, naklejki i inne potrzebne gadżety na Dzień Świętości  Życia i na Marsze dla Życia i Rodziny, które odbywają się w naszej diecezji.

         Niech ten czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia będzie dla nas czasem niesienia Radości i Nadziei  tym , którzy ją stracili. Obdarowanie darem nie tylko raduje serce obdarowanego, ale również  raduje serce darczyńcy.

Drodzy Małżonkowie na ten czas Adwentu oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niech Wszystkim Wam hojnie i obficie błogosławi  Dziecię Jezus, który uczy nas codziennych gestów Miłości.

Alicja i Sylwester Śniadałowie 

Diecezjalna Diakonia Życia Łomża

 

Ps.  Poniżej przesyłamy dane do wpłaty na konto Fundacji Małych Stópek. W polu obok imienia                     

i nazwiska proszę wpisać Diecezjalna Diakonia Życia Łomża

 

Odsłony: 1597

Swiadectwa z rekolekcji