Modlitwa papieża Franciszka do Świętej Rodziny

Jezusie, Maryjo i Józefie, ku Wam, Święta Rodzino z Nazaretu, kierujemy dziś nasze spojrzenie z podziwem i zaufaniem; w Was rozważamy piękno jedności w miłości prawdziwej; Wam polecamy wszystkie nasze rodziny, aby odnowiły się w nich cuda łaski.
Święta Rodzino z Nazaretu, pociągająca szkoło świętej Ewangelii, naucz nas naśladować Twoje cnoty mądrą dyscypliną duchową, daj nam jasne spojrzenie umiejące rozpoznać dzieło Opatrzności w codziennych realiach życia.

Święta Rodzino z Nazaretu, wierna strażniczko tajemnicy zbawienia, spraw, by odrodził się w nas szacunek dla milczenia, uczyń nasze rodziny Wieczernikami modlitwy i pomóż nam przekształcić je w małe Kościoły domowe, odnów pragnienie świętości, wspieraj szlachetny trud pracy, wychowania, słuchania, wzajemnego zrozumienia i przebaczenia.
Święta Rodzina z Nazaretu, rozbudź w naszym społeczeństwie świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, dobra nieocenionego, którego nic nie może zastąpić. Niech każda rodzina stanie się gościnnym mieszkaniem dobroci i pokoju dla dzieci i osób starszych, dla chorych i samotnych, dla ubogich i potrzebujących pomocy.

Jezusie, Maryjo i Józefie, z ufnością Was błagamy, Wam się z radością powierzamy.

 

W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim rodzinom Domowego Kościoła spojrzenia z wdzięcznością na wszelkie dobro otrzymane w rodzinie i dziękczynienia Panu Bogu za dar bliskich, których nam powierzył na czas ziemskiej wędrówki do domu Ojca.        Niech  życie Świętej Rodziny pociąga nas przykładem jedności, miłości, wzajemnego szacunku i oddania, a całkowite zawierzenie  Panu Bogu pomaga przetrwać wszelkie trudności i kryzysy dnia codziennego.

Z pamięcią w modlitwie

Ania i Tomek Przybyszewscy-para diecezjalna

wraz z ks. Łukaszem Andrzejczykiem- moderatorem diecezjalnym  DK

Odsłony: 1517

Swiadectwa z rekolekcji