Świadectwo Justyny i Marcina z Pielgrzymki DK do Kalisza, 18.05.2019

Opublikowano: niedziela, 19 maj 2019 Justyna I Marcin Drukuj

XXII PIELGRZYMKA RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU 18 maja 2019 r.

Od 21 lat jesteśmy małżeństwem, a w Domowym Kościele łącznie z pilotażem 7 lat. Co roku słyszeliśmy o Pielgrzymce do św. Józefa i co roku obiecywaliśmy sobie, że się wybierzemy, ale to były tylko obiecanki. Aż wreszcie zmobilizowaliśmy się i odważyliśmy zapisać.

Pielgrzymkę zorganizowała para diecezjalna Agnieszka i Jacek Wróblewscy wraz z księdzem Łukaszem Andrzejczykiem moderatorem diecezjalnym. Zapisy przyjmowali Ela i Waldek Balcerzakowie (bardzo otwarci, przemili ludzie). Autobus trochę się opóźnił, wyjeżdżał przecież z Łap i po drodze zabierał uczestników Pielgrzymki. Zatrzymywał się w wybranych miejscowościach diecezji łomżyńskiej. Organizatorzy serdecznie nas przywitali. Ksiądz Marek Chojnowski częstował wszystkich uczestników „Bożymi krówkami”. I jak to na Pielgrzymce przystało, a zwłaszcza w Domowym Kościele rano modliliśmy się jutrznią, śpiewaliśmy piosenki religijne przy gitarowym akompaniamencie. Nawet mogliśmy modlić się na Namiocie Spotkania, ponieważ ksiądz rozdał wydrukowaną Ewangelię z dnia. Odmawialiśmy Różaniec. Ksiądz przybliżył nam historię Narodowego Sanktuarium Św. Józefa oraz miasta Kalisza – najstarszego miasta w Polsce, jak również to z czego Kalisz słynie współcześnie. Jak wyjeżdżaliśmy z Wyszkowa lekko kropiło, po drodze straszna ulewa, czarne chmury, burza. A w Kaliszu Św. Józef przygotował nam piękną, wręcz letnią pogodę, zwłaszcza że gromadziliśmy się na placu przy Sanktuarium. Na początku było zawiązanie wspólnoty, potem wysłuchaliśmy konferencji „Aktualność myśli św. Jana Pawła II” wygłoszonej przez księdza Krzysztofa Łapińskiego – moderatora krajowego DK. Konferencja dotyczyła jakże ogromnie ważnego tematu - poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jak i zagrożeń dla rodzin we współczesnym świecie. Ujęły nas świadectwa dwóch małżeństw, które błogosławieństwa jakie otrzymują zawdzięczają posłudze w DK i realizacji zobowiązań. Następnie mieliśmy czas dla siebie. Jako że byliśmy z dwójką młodszych dzieci, Józiem (8,5 lat) i Marysią (6.5 lat), wybraliśmy się na lody, chłodziliśmy przy fontannie w pobliżu Sanktuarium, spacerowaliśmy w pobliskim parku. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, po której zawierzyliśmy Świętemu Józefowi rodziny tworzące Domowy Kościół, małżonków, dzieci i młodzież, pracujących i bezrobotnych, osoby starsze i schorowane. Potem był powrót, modlitwa brewiarzem. Sen.

Święty Józef jest szczególnym Świętym, można mu wszystko zawierzyć. Jest cichym i pokornym. Nawet we śnie był otwarty na poznawanie woli Bożej. My z mężem klęcząc przed cudownym obrazem zawierzyliśmy mu nasze małżeństwo, nasza rodzinę, trwanie w DK i wiele, wiele innych spraw, które kryją nasze serca. Święty Józefie czujemy Twoją świętą obecność. Święty Józefie módl się za nami.

Za możliwość uczestniczenia w tej Pielgrzymce, za otwartość, uśmiech organizatorów oraz serdeczność uczestników, za spotkanie. Za to wszystko chwała Panu!

Justyna i Marcin Tchórzewscy parafia św. Rodziny w Wyszkowie    

Odsłony: 2601