Świadectwo Doroty i Włodka z OR II w Hodyszewie

Opublikowano: poniedziałek, 04 marzec 2019 Dorota i Włodek Drukuj

"Do mnie wróć, zbawię Cię...

W dniach od 18.01 do 02.02.2019 r. uczestniczyliśmy w Oazie Rodzin II Stopnia w Hodyszewie. Dla naszego małżeństwa był to czas bardzo szczególny. Nasze ostatnie rekolekcje DK miały miejsce w 2013 r. Tak długa przerwa podyktowana była różnymi sytuacjami rodzinnymi, a następstwem tego była coraz to gorsza jakość naszego bycia w DK. Zamykaliśmy się coraz bardziej, a wszelkie uwagi i sugestie kręgu traktowaliśmy jak atak na nas. Krąg jednak nie odpuszczał, modlił się za nas, abyśmy pojechali na te rekolekcje. Wyruszyliśmy z wielką obawą i zapytaniem do Pana Boga o nasze być, albo nie być we wspólnocie?

Już w pierwszym dniu podczas  zawiązania wspólnoty odczuliśmy wielką ulgę widząc sporo małżeństw w podobnym nam wieku i z różnym stażem trwania w DK. Z każdym dniem dzięki działaniu Ducha Świętego nasza wspólnota coraz bardziej się jednoczyła. Duch Święty zadbał też o to, abyśmy trafili do wspaniałego kręgu oazowego, który nas ubogacał. Pozwalało to nam na spotkania z Bogiem, na złożeniu na jego ramionach tego wszystkiego co nie pozwalało nam na wyjście z naszej niewoli. Codzienny namiot spotkania w ciszy, bez pośpiechu pozwalał na wsłuchanie się w Jego głos. Najwspanialszym naszym przeżyciem, była małżeńska adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Sami na wciągnięcie ręki, tylko On i my. Nasze troski, kłopoty i zapytania. Odpowiedź padła już niebawem podczas celebracji Słowa Bożego... "Przyjdę do was w Moim Duchu i rozraduję wasze serca". Z wielką radością zasiedliśmy do dialogu małżeńskiego. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania: Kim dla mnie i dla naszego małżeństwa jest Jezus Chrystus? Jak formacja DK wpływa na nasze życie? Jak się zmienia w czasie?

To rekolekcje pozwoliły nam na jednoznaczną odpowiedź. TAK, JEZUS jest najważniejszy w naszym życiu! Chcemy trwać w Domowym Kościele!, ..... bo Jam jest Pan i twój Bóg Jedyny."

Dorota i Włodek Tranczewscy z Wyszkowa

Odsłony: 2170