24 października odbyła się pierwsza w Łapach Kawiarenka Dialogowa Małżonków, zorganizowana przy parafii Piotra i Pawła w sali św. Józefa w rejonie Wysokie Mazowieckie.

Spotkanie rozpoczął gospodarz miejsca Ks. Proboszcz Wojciech Stefaniak witając wszystkie małżeństwa i udzielając kapłańskiego błogosławieństwa. Potem głos zabrali małżonkowie zaangażowani w organizację wydarzenia, którzy wprowadzili nas w klimat kawiarenki, przedstawili plan spotkania oraz zaprezentowali prelegentów, którzy przyjechali do nas z Ostrołęki. Następnie z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy konferencji małżonków z 20 letnim stażem Katarzyny i Krzysztofa Jankowskich nt. ,,Radość wspólnej drogi w różnorodności małżeńskiej". W kolejnej części spotkania, małżonkowie, w atmosferze kawiarni, z kawą, herbatą, ciastem i piękną muzyką w tle, podjęli dialog małżeński, korzystając z przygotowanych pytań, powiązanych z konferencją,  podanych w karcie menu.

Na łapską kawiarenkę zapisało się 17 małżeństw. Cały czas towarzyszył nam i wspierał duchowo moderator rejonowy Domowego Kościoła Ks. Tomasz Wróblewski, któremu serdecznie dziękujemy za duchowe wsparcie i obecność przy organizacji kawiarenki oraz piękną fotorelację. Małżonkowie po dwóch godzinach ,,randki" wychodzili wzruszeni i ubogaceni konferencją oraz dialogiem. Wielu okazywało pragnienie uczestnictwa w kolejnej kawiarence. Podczas spotkania Ania i Sylwia zapewniły opiekę dla dzieci, aby rodzice mieli spokojny i beztroski czas na celebrowanie małżeńskiego czasu ze sobą. Kawiarenka jest owocem pragnienia służenia innym małżonkom, także spoza ruchu Światło-Życie.

Dziękujemy małżeństwom z Łap, które ofiarowały swój czas, talenty i serce, aby Kawiarenka Dialogowa Małżonków mogła rozpocząć swoje funkcjonowanie. Podczas kawiarenek małżeństwa z DK pragną dzielić się z innymi małżeństwami pięknem płynącym z jedności małżeńskiej
i skarbami czekającymi na odkrycie w Dialogu Małżeńskim.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa w każdym wieku do skorzystania z takiej formy celebrowania wspólnego małżeńskiego czasu już za miesiąc 28 listopada.
Do zobaczenia.

Emilka i Jarek Porowscy-