Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany i [o nim] złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków. [1Tm, 6, 12]

Czy te słowa były skierowane do mnie? A może usłyszałem je przypadkowo bo właśnie przechodziłem w pośpiechu próbując dogonić uciekający czas życia doczesnego. W zasadzie tyle różnych myśli, słów i całych zdań przenika nas w jednej chwili a ile w całym życiu?. Przenikają czasem po cichu, niektóre zatrzymają nas na chwile albo potrafią zburzyć nasz spokój. Ale są słowa, które wręcz krzyczą i napominają: „walcz w dobrych zawodach o wiarę” i nie wstydź się jej, to nie obciach to nie przeżytek to moje z b a w i e n i e do niego zostałem powołany.

Przecież „ złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków ” a było ich wielu !.bardzo wielu !. Przecież codziennie są świadkami mojego życia, mojego postępowania w rodzinie, w domu, w pracy i najbardziej radosnymi i życzliwymi na Rekolekcjach. Świadkowie z Rekolekcji młodsi i starsi i Ci najpiękniejsi budzący zachwyt i podziw – młode małżeństwa z dziećmi. Było Wam dane zaprosić Jezusa do swojej rodziny po przez Domowy Kościół już na początku Waszego Sakramentu Małżeństwa i to jest wielki dar, który pielęgnujcie i o który dbajcie jak o Coś najwspanialszego. A Pan będzie Wam błogosławił i strzegł Waszych Rodzin. Naszemu pokoleniu ten dar Domowy Kościół był dany dosyć późno ale to był czas błogosławiony bo przeprowadził nasze małżeństwo przez najtrudniejsze dla nas problemy, nie pozwolił na bankructwo naszej rodziny, na rozpad naszego małżeństwa, nigdy nie zabrakło chleba choć na nic nie było. A potem wynagrodził po stokroć. I takie składamy wyznanie wobec wielu świadków.

Zosia i Antoni

Dziękujemy serdecznie za wspaniały czas rekolekcji w Neum w szczególności organizatorom i prowadzącym i za sam pomysł łączenia wypoczynku i modlitwy i uświadamiania, że wzajemnie to się uzupełnia. Wypoczynek nie może być przeszkodą dla modlitwy a wypoczynek bez modlitwy po co tracić czas?. W tym pędzie doczesnym ze wzrokiem utkwionym w minuty i sekundy i zaraz nadchodzącymi myślami „ o godz. tej to ten punkt a za 30 minut konferencja a potem to jeszcze to i tak dalej….” I jak to odpocząć na rekolekcjach?. Dlatego przestrzegając zasad Domowego Kościoła może by wprowadzać częściej wyjazdy tematyczne czyli ” Módl się i odpoczywaj”

Szczęść Boże wszystkim uczestnikom ORAR Neum 2018