Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw- Gietrzwałd

 

 W dniach 30.04-05.05.2024 r. w Ośrodku Domus Mariae w Gietrzwałdzie odbyły się  Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw, w których udział wzięło 18 par małżeńskich  z diecezji łomżyńskiej, 27 dzieci, 4 pary animatorskie oraz diakonia wychowawcza w ilości 5 osób. Moderatorem oazy był Ksiądz Grzegorz Kierski.

 


            Zarówno czas i miejsce, w którym  małżonkowie przeżywali rekolekcje były szczególne. Po pierwsze samo to miejsce-Gietrzwałd –niezwykłe, bo naznaczone historią objawień Matki Bożej wzywającej do umiłowania Eucharystii, odmawiania różańca i wstrzemięźliwości od alkoholu. Po drugie czas rekolekcji- majówka- też wyjątkowy, bo to miesiąc Maryjny. Do tego wszystkiego Pan Bóg obdarzył ten majowy weekend piękną, iście letnią pogodą oraz nad wyraz odczuwalnym pokojem, bijącym z tego miejsca. Maryja z otwartymi ramionami witała wszystkich , którzy tam przybywali i w najdoskonalszy sposób wskazywała drogę do swojego Syna, którego pod koniec rekolekcji ogłaszaliśmy i przyjmowaliśmy jako jedynego Pana i Zbawiciela. Każdy uczestnik rekolekcji wyjechał do domu hojnie obdarowany, bo kto przyjeżdża do Matki, nigdy nie wraca z pustymi rękami. Potwierdzeniem tego obdarowania  były głębokie świadectwa doświadczenia Bożej miłości, jakimi dzieliliśmy się  podczas godziny świadectw, radość w  Duchu Świętym oraz dobrowolny dar abstynencji wyrażony w złożonych deklaracjach krucjaty. Niezwykle zaskakujące dla nas okazało się to działanie łaski Bożej w kwestii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, gdyż na rekolekcjach ewangelizacyjnych nie przewidywaliśmy szczególnego miejsca poświęconego temu tematowi. Jednak ta łaska połączona ze  świadectwami animatorów przyczyniła się do podpisania przez uczestników 13 deklaracji KWC.
Chwała Panu! Bogu Niech będą dzięki za ten piękny i święty czas rekolekcji oraz wszystkich tych, z którymi dane nam było je przeżywać.

Ania i Tomek

 

 

Odsłony: 74

Swiadectwa z rekolekcji