Paschalny Dzień Wspólnoty

Cztery razy w roku nasze rejonowe wspólnoty mają „swój dzień”. Spotykamy się na wspólnej modlitwie, dzieleniu życiem duchowym i integracji.

28 kwietnia 2024 r. ten dzień świętowaliśmy w malowniczo usytuowanym Drozdowie.  Gdzie ciesząc się piękną pogodą i okolicznościami przyrody rozpoczęliśmy od modlitwy.  Para Rejonu Łomża Wschód przeprowadziła pomysłową zabawę celem zawiązania wspólnoty. Diecezjalny Moderator Ruchu Światło Życie ksiądz Marian Grochowski głosząc konferencję sprawdzał naszą wiedzę. Następnie pracowaliśmy w grupkach. Tematem Paschalnego RDW było NASZE MIEJSCE W KOŚCIELE PARAFIALNYM, zastanawialiśmy się, GDZIE ONO JEST… czy jest to nasza parafia .... Co mnie cieszy i co mnie boli...  i postanowiliśmy działać. Potem był czas na nasze świadectwa i dzielenie się doświadczeniem wspólnoty w Domowym Kościele. O godz. 16.00 zgromadziliśmy się na parafialnej Eucharystii jako miejscu urzeczywistnienia Kościoła. W tym pięknym dniu było i poważnie, i z humorem. Dzieci halsowały po okolicznych łąkach. My zaś posileni łykiem pysznej kawy i ciastkiem spędziliśmy „pogodne popołudnie”, podczas którego uśmialiśmy się co niemiara, ale które było zarazem czasem poznawania naszej rejonowej wspólnoty i zacieśniania więzi. Poczuliśmy się jak na oazie… i już nie możemy doczekać się rekolekcji wakacyjnych! Czuwał nad nami nasz dzielny Moderator – ks. Marian, za co serdecznie Mu dziękujemy. Nasze podziękowania kierujemy również do ks. Aleksandra Suchockiego proboszcza parafii za życzliwe przyjęcie w Drozdowie i ks. Serafina Kaliszewskiego moderatora diakonii modlitwy za wspólną modlitwę. A Pani Ani dziękujemy za pyszny bigos na Agapę.

I dzięki każdemu, kto był z nami tego dnia   - Bóg zapłać!