W ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Domowego Kościoła serdecznie zapraszamy na konferencję „KU TRZEŹWOŚCI NARODU – WEZWANI DO DZIAŁANIA” organizowaną przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie przy udziale Domowego Kościoła, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Uczelni Jańskiego i parafii Krzyża Świętego w Łomży, pod patronatem honorowym Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego.

Konferencja odbędzie się w sobotę, 3 czerwca 2023 r., na Uczelni Jańskiego w Łomży, ul. Krzywe Koło 9, w godz. 9.15 – 13.15 (rejestracja od godz. 8.45).  Poprzedzi ją Msza święta, o godz. 7.00 w kościele Krzyża Świętego w Łomży, ul. Zawadzka 55. Szczegółowy program konferencji na plakacie.

Tematyka konferencji dotyczy zagadnień kształtowania trzeźwej obyczajowości w przestrzeni rodziny, parafii i społeczności lokalnej, które wpisują się w naukę społeczną Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego oraz nasz program formacyjny, w szczególności zawarty w formule „posiadanie siebie w dawaniu siebie” i treści IX Drogowskazu Nowego Człowieka - Nowa Kultura.

Inspiracją dla tego wydarzenia jest Narodowy Program Trzeźwości, który został ogłoszony w 2018 roku, przez Zespół Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, aby jako dar dla naszego Narodu na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, stał się mobilizacją do troski o trzeźwość i źródłem inspiracji do konkretnych działań dla wszystkich, którzy pragną Polski prawdziwie wolnej.

To propozycja dla każdego, komu przyświeca ideał trzeźwości, pokonania plagi alkoholizmu i innych nałogów w naszej Ojczyźnie, dla kogo ważna jest godność i wolność człowieka, i nie jest obojętny los naszych rodzin, społeczności lokalnych oraz całego narodu.

Udział w konferencji jest bezpłatny ale z zapisami z przyczyn logistycznych (posiłek i materiały).

ZGŁOSZENIA: tel. 608 400 989 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia na konferencji.

Z Panem Bogiem

Joanna i Bogdan Dudzińscy