REJON WYSOKOMAZOWIECKI

W drugą niedzielę adwentu 10 grudnia odbył się Rejonowy  Dzień Wspólnoty w parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach. Przybyły małżeństwa z trzech parafii w Łapach, z Zambrowa, Kulesz Kościelnych, Skarżyna i Wysokiego Mazowieckiego. To był bardzo dobry czas, wypełniony modlitwą i przyjaźnią. Tematem naszego spotkania było hasło: „Kościół jest jedynym środowiskiem życia,   w którym może rozwijać się Nowy Człowiek”. Adwentowy Dzień Wspólnoty zaczął się modlitwą i krótkim zawiązaniem wspólnoty. Następnie konferencję wygłosił ksiądz Tomasz Kurek.

Cieszymy się, że nasze małżeństwa przybyły ze swoimi pociechami. Dla dzieci była to okazja do świetnej zabawy. Dzień wspólnoty to też czas na refleksję i czas „dla ducha”. Podczas pracy w grupach rozważaliśmy konferencję ks. Blachnickiego i staraliśmy się znaleźć kilka konkretnych działań dla naszych małych wspólnot.

Uwieńczeniem naszego spotkania była Msza Święta, na której dwie osoby przystąpiły do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W Eucharystię, jak zwykle włączyła się diakonia liturgiczna i wyznaczone małżeństwa do czytań, psalmu, komentarzy i darów. Po Mszy świętej udaliśmy się do salki świętego Józefa na „małe co nieco”. Agapa to szczególny czas dla każdej wspólnoty. Jest ciepły posiłek i są ciepłe spojrzenia… wszystko przepełnione atmosferą braterstwa… przyjaźni… A gdzie jest przyjaźń i miłość, tam na pewno jest Duch Święty.

Dziękujemy Wszystkim za obecność- Bernadeta i Szczepan Wójcik

REJONY ŁOMŻYŃSKIE