26 grudnia 2021 r., w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, przeżywaliśmy niedzielę Świętej Rodziny święto patronalne Domowego Kościoła. W naszych parafiach, podczas Mszy Świętych, jako małżonkowie trwający w związku sakramentalnym dokonywaliśmy ze wzruszeniem odnowienia przysięgi małżeńskiej, które każdorazowo daje nam umocnienie na drodze naszego powołania
w dążeniu do świętości w jedności ze współmałżonkiem.

A następnego dnia, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, trwając w radości oktawy Bożego Narodzenia, jak każdego 27 dnia miesiąca, zebraliśmy się w Kościele Rektoralnym w Łomży na Mszy Świętej, by dziękować za życie Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i z wiarą prosić o włączenie naszego Założyciela w poczet błogosławionych Kościoła świętego. Pokładamy ufność,
iż Pan udzieli nam tej łaski i nadzieję, że przez dar beatyfikacji nasze wspólnoty zyskają umocnienie
i doświadczą odnowienia.

Eucharystię sprawował ks. Łukasz Andrzejczyk moderator diecezjalny DK. Wygłosił do nas homilię, w której m.in. poprzez osobę św. Jana umiłowanego ucznia Pana, przypomniał nam o miłości jaką darzy nas Pana Bóg, dla którego każdy jest jedyny i wyjątkowy.  Zauważył, że być może proponowana przez Kościół na ten dzień Ewangelia wg św. Jana( J 20, 2-8) może wydawać się bardziej odpowiednia na okres Zmartwychwstania, a jednak możemy odnaleźć w niej pewną analogię do okresu liturgicznego, który przeżywamy. Gdy Jan i Piotr biegną już do grobu, by widząc go pustym uwierzyć w Zmartwychwstanie Jezusa, my z pasterzami biegniemy jeszcze do żłóbka, by zobaczyć Jezusa i uwierzyć w tajemnicę Wcielenia. Sprawowana liturgia, zyskała dodatkowe piękno dzięki posłudze muzycznej Ani i Tomka Przybyszewskich, naszej pary diecezjalnej DK, którzy ubogacili nas swoją grą i śpiewem.

Dziękujemy, wszystkim którzy, poprzez swoja obecność, również podjętą posługę włączyli się w to dzieło modlitwy. Chwała Panu!

 Marzena i Artur Klimaszewscy

 para rejonowa 

Odsłony: 1154

Swiadectwa z rekolekcji