Kochani zamieszczamy świadectwo Steni i Janusza Żebrowskich oraz Beaty i Sławka Dymerskich z rekolekcji dla par rejonowych w Brańszczyku.

Z pamięcią w modlitwach

Ania i Tomek Przybyszewscy

 

W dniach 8-10.10.2021r. uczestniczyliśmy w Rekolekcjach dla Par Rejonowych (nowych) w Brańszczyku, w których brały udział małżeństwa głównie z filii warszawskiej i innych. Już przy zawiązaniu wspólnoty poczuliśmy wielką radość z możliwości służenia innym. Od pewnego czasu zastanawialiśmy się jaki rodzaj służby byłby dla nas najlepszy . Bóg przygotował dla nas plan – posługiwanie innym małżeństwom pełniąc obowiązki pary rejonowej, który z odpowiedzialnością przyjęliśmy. Bogu niech będą dzięki. Z wielką ochotą wybraliśmy się na planowane od miesiąca rekolekcje. Chcieliśmy uzupełnić wiedzę co do obowiązków, które będziemy pełnić jako para rejonowa. Nasze oczekiwania spełniły się w zupełności. Poznaliśmy Zasady DK (zaktualizowane w czerwcu b.r. ), które przedstawiła obecna para filialna (Beata i Krzysztof Krawczyk) w porozumieniu z ustępującą parą filialną (Beata i Jarosław Bernatowicz), braliśmy udział w kręgu rejonowym , poznaliśmy charakterystykę małżeństw posługujących. Usłyszeliśmy ubogacające świadectwa małżeństw oraz bardzo ciekawe i budujące konferencje Moderatora DK diecezji łomżyńskiej ks. Łukasza Andrzejczyka przygotowujące do pełnienia służby i odpowiedzialności za powierzone małżeństwa na drodze ku świętości. Program rekolekcji był bardzo dobrze przygotowany. Każdy dzień rozpoczynał się Adoracją Najświętszego Sakramentu i Namiotem Spotkania, gdzie Bóg mówił do nas w Swoim Słowie i przygotowywał do pełnienia służby z radością drugiemu człowiekowi. Następnie modlitwą Jutrznia uwielbialiśmy Pana Boga. Bezpośrednie spotkanie z Jezusem Eucharystycznym podczas mszy św. oraz głoszone słowo Boże przez ks. Moderatora umacniało nas i przygotowywało do realizacji zadań pary rejonowej, do odpowiedzialności za powierzone małżeństwa i odpowiedzialności za ich świętość. Pogodny wieczór zachęcał nas do uśmiechu i radości. W szczególności podziwialiśmy diakonię muzyczną, naszą parę diecezjalną Anię i Tomka Przybyszewskich oraz talent Ani , która gestami i tańcem uwielbiała Pana Boga i nas zachęcała skutecznie do wspólnego uwielbiania i radowania się. Przeżyliśmy ten czas w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze , w jedności mimo różnorodności i napełnieni Duchem Świętym wróciliśmy umocnieni do posługi w naszym rejonie, już nie jak ciężkiego jarzma ale lekkiego.

Stenia i Janusz Żebrowscy

Para rejonowa rejonu Ostrołęka Klasztor

 

W dn. 8-10.10 uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla par rejonowych w Brańszczyku. Zaczynając nową posługę mamy wiele pytań i obaw z tym związanych. Liczyliśmy na to , że na niektóre z nich znajdziemy odpowiedź na tych rekolekcjach i rzeczywiście tak było. Od pierwszych chwil po przyjeździe doświadczyliśmy troski organizatorów, która jest dla nas znakiem troski Pana Boga o tych których wybrał do swoich zadań i potwierdziła nasze pragnienie troski o powierzone nam kręgi a w nich konkretnych ludzi. Już w drzwiach zostaliśmy powitani przez wszystkich prowadzących razem z księdzem Łukaszem moderatorem diecezjalnym. Na stoliku w pokoju czekał słodki drobiazg , który skojarzył nam się ze Słowem: " Skosztujcie i zobaczcie , jak dobry jest Pan " (Ps 34,9a). Dobra organizacja, warsztatowa forma pokazująca jak powinien przebiegać krąg rejonowy ułatwi nam prowadzenie kręgów w swoim rejonie a kontakt z innymi parami rejonowymi pozwolił na wymianę doświadczeń, które trudno zastąpić konferencją. Homilie ks. Łukasza proste, konkretne bez teologicznych zawiłości pokazywały nam bożą perspektywę i na co zwracać uwagę w naszej nowej posłudze. Wyraźnie też wybrzmiało Słowo Boże stawiające na pierwszym miejscu radość z posługi, która w bożym świetle pokaże nam trudności. Nie odwrotnie. Ale szczególnie mocno Duch Św. przemówił ostatniego dnia rekolekcji w Namiocie Spotkania przypominając nam na przyszłe 3 lata posługi nasze powołanie, o którym powiedział nam już w dniu naszego ślubu :

J 15, 16 Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

Chwała Panu

Beata i Sławek Dymerscy

Para rejonowa rejonu Ostrołęka Fara

Odsłony: 1505

Swiadectwa z rekolekcji