Różaniec dobrze odmawiany stanie się doskonałą szkołą życia chrześcijańskiego, bo nauczy nas poddawać nasze życie rzeczywistości życia Chrystusa, które powinno stać się dla nas zobowiązującym modelem”
/ ks. Franciszek Blachnicki/

Rozpoczął się październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Modlitwie, która dzięki prostocie powtórzeń nie stanowi trudności dla nikogo, a jednocześnie zawiera w sobie niezwykłą głębię tajemnic Bożych i siłę w walce z pokusami świata.

Modlitwa różańcowa to przebywanie w towarzystwie Maryi, wsłuchiwanie się w Jej serce, współodczuwanie z Nią radości i trudu życia z Jezusem w świecie nie znającym Boga, podążanie Jej śladami za  Jezusem i odnajdywanie Go w swoim życiu. To czas kontemplacji tego, co się wydarzyło kiedyś, a co spełnia się każdego dnia- wielkiej tajemnicy Miłości odkrywanej w chwilach radosnych, bolesnych, chwalebnych i światła.  Modlitwa różańcowa to odnajdywanie w swoim życiu narodzenia, życia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, którego przyjęliśmy jako Pana i Zbawiciela w naszych małżeństwach i rodzinach.

Św. Franciszek z Asyżu mówił:” Gdy wymawiam Zdrowaś Maryjo, wtedy uśmiecha się niebo, radują się aniołowie, ziemia się weseli i drżą szatani.”, a św. Józef Sebastian Pelczar, że ” Różaniec jest kotwicą, którą Maryja chwyta kuszonych i trzyma przy sobie, by ich nie uniosła fala.”

Zachęcamy więc serdecznie wszystkich małżonków DK do trwania na modlitwie różańcowej w rodzinach. Niech ten październikowy czas, ale nie tylko październikowy, bo na różańcu warto modlić się zawsze , będzie czasem szczególnego pogłębienia modlitwy rodzinnej. Pamiętajmy w niej o sobie nawzajem i całej wspólnocie  DK. Zawierzajmy Panu Bogu przez ręce Maryi wszystkie nasze plany i cały rok formacyjny w tym trudnym czasie epidemii.

„Ta prosta i głęboka modlitwa pomaga rozważać życie Chrystusa i tajemnice zbawienia; dzięki nieustannemu przyzywaniu Maryi oddala niebezpieczeństwo rozpadu rodziny; jest niezawodną więzią komunii i pokoju. Zachęcam wszystkich, a w szczególny sposób chrześcijańskie rodziny, aby podążając codzienną drogą wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia.” / św. Jan Paweł II/

 

Z modlitwą

Ania i Tomek Przybyszewscy

para diecezjalna

Odsłony: 1640

Swiadectwa z rekolekcji