BEZALKOHOLOWA POTAŃCÓWKA dla NIEPODLEGŁEJ już za nami.

W sobotni wieczór 12 listopada 2022r. z inicjatywy wspólnoty Domowego Kościoła i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka rejonów łomżyńskich pod patronatem Diakonii Wyzwolenia Diecezji Łomżyńskiej spotkaliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Płocku, by uczcić 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Ideą tego spotkania przyświecającą organizatorom było wspólne świętowanie promujące cnotę trzeźwości z krzewieniem wartości patriotycznych i rodzinnych w połączeniu z kulturalną zabawą. Wydarzenie to zgromadziło gości z wielu miejsc diecezji, z różnych wspólnot formacyjnych, jak również ze społeczności lokalnej. Wśród przybyłych przeważały małżeństwa i rodziny z dziećmi, ale nie zabrakło również młodych dorosłych, seniorów, młodzieży i kapłanów. Łącznie zgromadziło się 170 osób, w tym ponad 50 dzieci. Wiele osób, przyjęło zachętę do podkreślenia charakteru wydarzenia swoim strojem. W ubiorach gości pojawiły się akcenty ludowe lub patriotyczne, dominowały kolory bieli i czerwieni.

Zgromadzonych w imieniu organizatorów i gospodarzy miejsca powitali Ewa i Jan Kazimierczuk oraz ks. Robert Kulas moderator kręgów Domowego Kościoła i wikariusz w parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku. O oprawę muzyczną i artystyczną wieczoru zadbał mistrzowsko Piotr Komorowski DJ/Wodzirej Bellwether Event. Wieczór rozpoczęliśmy polonezem a wypełniły go tańce, wspólne zabawy oraz śpiew pieśni patriotycznych przeplatanych ciekawostkami historycznymi, które zaprezentowała nam Pani Marzena Makowska-Boryszewska nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej w Małym Płocku. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć w fotolustrze na tle okolicznościowej ścianki promującej wydarzenie. Nie zabrakło też poczęstunku z tradycyjną grochówką przygotowaną przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Małym Płocku, ze smalczykiem i słodkim co nieco na deser, o które zadbali również sami uczestnicy. W programie znalazł się także czas wyłącznie dla dzieci na animacje z atrakcjami. Wieczór upłynął w patriotycznej, kulturalnej, radosnej i wspólnotowej atmosferze. Obecni dali świadectwo tego, iż do dobrego i owocnego spędzenia czasu nie jest konieczny alkohol, że da się świetnie bawić i świętować na trzeźwo. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Mateusz Rakusiewicz moderator Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia, udzielając wszystkim kapłańskiego błogosławieństwa.

Bogu niech będą dzięki za ten czas, za wszystkich uczestników i każdą osobę, dzięki której modlitwie i pomocy to wydarzenie doszło do skutku. Pragniemy też podziękować w szczególności Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Małym Płocku i jego Pani kierownik Joannie Kupieckiej za gościnne przyjęcie; Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Małym Płocku za wsparcie kulinarne; Piotrowi Komorowskiemu DJ/Wodzirej Bellwether za uświetnienie zabawy swoim talentem i muzyką; Krzysztofowi Narewskiemu za projekt grafik promujących wydarzenie: plakatu, ścinki, zaproszeń; małżeństwom kręgów Domowego Kościoła z Małego Płocka z moderatorem ks. Robertem Kulasem za przygotowania i życzliwe podjęcie; Pani Marzenie Makowskiej-Boryszewskiej za podjętą współpracę i ubogacenie swoją wiedzą; ks. Aleksandrowi Suchockiemu moderatorowi DK rejonu Łomża Wschód i ks. Marianowi Grochowskiemu moderatorowi diecezjalnemu Ruchu Światło-Życie za poświęcony czas i obecność; Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia i jej moderatorowi ks. Mateuszowi Rakusiewiczowi za patronat honorowy a przede wszystkim piękne osobiste włączenie się w to wydarzenie i super przebranie, także zatroszczenie się o fotorelację, za której wykonanie kierujemy gorące podziękowania naszej młodej, nieocenionej przyjaciółce Agnieszce Gronostajskiej. Dobrze, że jesteście!

Błogosławmy Panu!

Marzena i Artur Klimaszewscy oraz Ewa i Jan Kazimierczuk

- w imieniu KWC rejonów łomżyńskich