Zapraszamy do wspólnego przeżycia Oazy Modlitwy w dniach 22-24.04 2022 Temat: ,,O słuchaniu Ducha Świętego”

W rozważaniach poprowadzi nas po raz trzeci Aleksander Bańka  - delegat Kościoła w Polsce na otwarcie procesu synodalnego, profesor  filozofii, politolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek i artykułów poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Mąż i ojciec.

Uczestnikami oazy modlitwy mogą być wszyscy, którzy odczuwają potrzebę i pragnienie odnowy swojej modlitwy oraz jej pogłębienia . Bardzo serdecznie zapraszamy również kapłanów.

 

Co to jest Oaza Modlitwy (OM)?

OM jest formą krótkich (weekendowych), intensywnych rekolekcji zaliczanych ze względu na specyficzną metodę typu rekolekcji oazowych. Jej celem jest odnowienie wewnętrzne w Duchu Świętym przez uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej. OM według założyciela ruchu Światło-Życie miały się stać seminariami życia modlitwy, czyli życia w Duchu Św. Ks. Franciszek Blachnicki nazwał tę formę rekolekcyjną  ukrytym sercem Ruchu, źródłem jego życia i mocy. Założyciel Ruchu był przekonany, że nasz podstawowy charyzmat Światło – Życie może być realizowany tylko przez modlitwę będącą na styku światła i życia.

 

Koszt rekolekcji:

- 200 zł/os pełne wyżywienie z noclegiem /z pościelą

- 180 zł/os pełne wyżywienie, bez noclegu 

Zapisy: Beata Twarowska 504 397 925

Całość opłaty uiszczamy na miejscu. Rekolekcje bez dzieci.

 

Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00-rozpoczynamy mszą św. w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ( kościół obok seminarium) ,rejestracja od godz. 17.00.

Zakończenie w niedzielę ok. godziny 15-tej.

Parking przy ul. Sienkiewicza 

Opieka duchowa: ks. Paweł Nocko

Organizatorzy: Diakonia Modlitwy

 

                                                                                                                                                           

Odsłony: 727

Swiadectwa z rekolekcji