Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, 07.09.2019

Opublikowano: niedziela, 08 wrzesień 2019 Ania i Tomek Przybyszewscy Drukuj

07.09.2019 r. w Łomży odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, na który przybyła młodzież, dorośli i dzieci z całej diecezji łomżyńskiej. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9:30 w ogrodach biskupich zawiązaniem wspólnoty. Była to również okazja do krótkiej prezentacji oaz rekolekcyjnych, w jakich uczestniczyli członkowie ruchu w minionym roku formacyjnym. Następnie w Katedrze około godz. 10:00, ks. Mateusz Rakusiewicz - moderator odpowiedzialny za Diakonię Wyzwolenia, w myśl hasła nowego roku formacyjnego: „Wolni i wyzwalający”, poprowadził godzinę Odpowiedzialności i Misji, której zwieńczeniem były świadectwa oraz złożone deklaracje przystąpienia do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Kolejnym punktem spotkania były podziękowania kończącym trzyletnia posługę parom odpowiedzialnym Domowego Kościoła: parze diecezjalnej - Agnieszce i Jackowi Wróblewskim oraz parom rejonowym: Eli i Piotrowi Worosilakom z rejonu Wysokie Mazowieckie, Dorocie i  Darkowi Galuba z rejonu Wyszków oraz Asi i Bogdanowi Dudzińskim z rejonu łomżyńskiego, który to z racji na liczebność kręgów, od nowego roku formacyjnego został podzielony na dwa rejony: Łomża Wschód oraz Łomża Zachód. Powitano też i przedstawiono nowe pary odpowiedzialne.

Mszy świętej przewodniczył J.E. ks. bp. Janusz Stepnowski, który w homilii zachęcał wszystkich do tego, aby światło Słowa Bożego stawało się naszym życiem.

Na koniec nowe pary animatorskie odebrały płonące świece i przyjęły błogosławieństwo z rąk ks. biskupa oraz kapłanów moderatorów odpowiedzialnych za Ruch Światło-Życie na posługę w nowym roku formacyjnym. Następnie w kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości, zawierzono cały ruch Niepokalanej, Matce Kościoła.

Spotkanie zakończyło się agapą w ogrodach biskupich.

Za owoce tegorocznych rekolekcji i dar spotkania we wspólnocie Bogu niech będą dzięki.

Para diecezjalna
Ania i Tomek Przybyszewscy

Zdjęcia z Powakacyjnego Dnia Wspólnoty

 

 

 

Odsłony: 1598

Swiadectwa z rekolekcji