3 lutego 2024 r. w "Jędrusiowej Dolinie" w Piątnicy odbył się XII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy organizowany przez wspólnotę Domowego Kościoła oraz Krucjatę Wyzwolenia Człowieka rejonów łomżyńskich. W Balu uczestniczyło  około 170 osób, a zabawę prowadziła grupa Bellwether Event z wodzirejem Piotrem i DJ  Jakubem. Obaj panowie zapewnili gościom doskonałą zabawę.

Bal rozpoczął się o godz. 19:00 przywitaniem Gości przez pary rejonowe Domowego Kościoła- Bożenę i Grzegorza Truszkowskich oraz Barbarę i Dariusza Narolewskich. Głos zabrał również, obecny na balu, Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, który wyraził swoje zadowolenie z inicjatywy organizacji zabawy  bez alkoholu i pogratulował wszystkim jego uczestnikom udziału w tym przedsięwzięciu. W krótkim wystąpieniu zwrócił również uwagę na wciąż nieustający w naszej Ojczyźnie problem alkoholizmu i wiążący się z tym dramat wielu polskich rodzin oraz  potrzebę promocji postaw trzeźwego stylu życia i zabawy.  Następnie Ks. Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, po czym XII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy uznano za otwarty.

Pierwszym tańcem, tradycyjnie był Polonez, prowadzony przez pary rejonowe Domowego Kościoła instruowane wskazówkami wodzireja Piotra.                                                                  W trakcie wieczoru nie brakowało dobrej muzyki do tańca, wspólnych zabaw, śpiewu i wyśmienitego menu oraz miłej, rodzinnej atmosfery i rozmów przy stołach. Nie zabrakło też niespodzianek, w tym upominku dla każdej osoby w postaci własnoręcznie pieczonego piernikowego serca, opatrzonego fragmentem Bożego Słowa, wyjątkowego, romantycznego tańca małżeńskiego oraz pysznego tortu o północy, ufundowanego przez Joannę i Jarosława Śledziewskich. Była też możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć przy pomocy  fotolustra i wpisania się do Kroniki Balu.

Najbardziej wytrwali goście opuścili parkiet o godzinie czwartej rano.

Wdzięczni Panu Bogu za dar dobrej zabawy oraz wszystkich Gości i dobroczyńców, zapraszamy serdecznie na wspólną Eucharystię w intencji uczestników tego Balu, która będzie sprawowana pod przewodnictwem ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego w dniu 11 lutego ( niedziela) o godz. 10:30 w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży przy ul. Zawadzkiej 55, a za rok na kolejny – XIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. :)

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia.

P.S. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej: