W okresie Oktawy Bożego Narodzenia 27 grudnia 2023 r. Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej przeżyła radość spotkania na podwójnej uroczystości.

Jak co miesiąc o godz. 19.00 spotkaliśmy się na Zgromadzeniu Eucharystycznym w Kościele Rektoralnym w Łomży, w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego . Tym razem uroczystą Eucharystię celebrował  Ks. Biskup Janusz Stepnowski w asyście księży Moderatorów Domowego Kościoła i  Ruchu Światło Życie.

Po Mszy św. udaliśmy się do dolnej sali  w Wyższym Seminarium Duchownym na  świętowanie bożonarodzeniowe. Po radosnym odśpiewaniu kolędy Diecezjalny Moderator D.K. Ks. Łukasz Andrzejczyk odczytał fragment ewangelii o narodzinach Jezusa. Następnie wysłuchawszy Słowa Bożego Ks. Biskup oraz  Para Diecezjalna D.K. Joanna i Bogdan Dudzińscy złożyli wszystkim przybyłym małżeństwom serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne. Po tym podniosłym rozpoczęciu, w rodzinnej atmosferze i wzajemnej życzliwości,  przeszliśmy do składania sobie nawzajem życzeń i przełamania się opłatkiem. Gorącym uściskom i uśmiechom nie było końca.

Ważnym momentem spotkania opłatkowego było  również dzielenie się tym, co przynieśliśmy na świąteczny stół. Wspólne ucztowanie przeplatało się z wesołym śpiewaniem kolęd .

Chwała Panu za kolejny raz, gdy mogliśmy doświadczyć wspólnoty i jedności w Nim!

W posłudze Pary Rejonowej Łomża Wschód Bożena i Grzegorz Truszkowscy.