Wtedy odpowie im :

,,Zaprawdę powiadam wam :

Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych,

tegoście i Mnie nie uczynili,,.                                                                                                                                                                                                              Mt  25,45

KOCHANI   MAŁŻONKOWIE DK!

Przed nami miesiąc grudzień i Adwent czas radosnego oczekiwania na narodzenie się Jezusa naszego Pana i Zbawiciela. Czas intensywnego zabiegania można by powiedzieć do samych Świat Bożego Narodzenia. To czas do ostatniej chwili wypełniony robieniem listy przedświątecznych zakupów, przygotowaniem prezentów, porządkami domowymi, ozdabianiem domu czarująco migocącymi światełkami i   świecącymi ozdobami świątecznymi. Niemalże w tym prześciganiu się chcemy wyimaginować wokół siebie i w sobie świat z tysiąca baśni.

Kochani dobrze zgadza się, tego też nam potrzeba. Jednak Dziecię Jezus rodzi się i przychodzi na świat w ubóstwie, w zimnym żłobie, nie przyjęty przez ludzi zlekceważony i pogardzony. Przychodzi na świat po to, aby wypełnić Swoją Zbawczą Misję, która w niedługim czasie ma się wypełnić z woli Jego Ojca na odpuszczenie grzechów i okup za wielu.

Fakt narodzenia Jezusa w nędzy otoczonego miłością swoich Rodziców, zwierząt i Aniołów uświadamia nam, że należy zadbać przede wszystkim o stronę wewnętrzną przygotowania i przeżywania świąt. Mamy skoncentrować się, uzmysłowić sobie oraz postawić na szali wartości, które powinny przyświecać nam chrześcijanom, małżeństwom sakramentalnym i naszym rodzinom w prawdziwym przeżywaniu Adwentu, który jak wiemy ma nam pomóc finalnie w jak najbardziej godnym przygotowaniu się i radosnym przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia razem z rodziną.

Kochani zachęcamy Was jak co roku abyśmy wyszli poza ciasny krąg własnych pragnień, oczekiwań marzeń świątecznych i noworocznych i popatrzyli dalej wokół siebie i poza siebie oraz pomyślmy    w tych dniach nie tylko o gościu, dla którego zastawimy dodatkowe krzesło i zastawę, ale również       o tych ,,najmniejszych, o których dobitnie mówi Jezus utożsamiając się z nimi w przytoczonym fragmencie na wstępie Ewangelii Mateusza.

Naszymi ,,najmniejszymi, oczekującymi naszej pomocy są również obok wielu innych dzieci potrzebujących pomocy podopieczni Fundacji Małych Stópek. Dzieci i matki z Domów Samotnej Matki, Hospicjów, rodzin w trudnej sytuacji materialnej i finansowej itp.

Swoim dobrowolnym wsparciem finansowym lub przygotowaną przez siebie, w rodzinie, kręgu, wspólnocie, parafii ,,Paczuszką dla maluszka ,,możecie sprawić niezapomnianą pomoc oraz radość, którą ich najbliżsi sprawić im nie mogą.

Poniżej zamieszczamy informację od księdza Tomasza Kancelaryjka prezesa Fundacji Małych Stópek wraz z linkiem w jaki sposób oraz w jakiej przez siebie wybranej formie w tym roku zrobić świąteczną ,,Paczuszkę dla maluszka,

Kochani pozdrawiamy Was w Chrystusie Panu gorąco i głęboko wierząc w Waszą dobroć    i hojność serca.

Życzymy Wszystkim błogosławionego i radosnego czasu przeżywania Adwentu i radości w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia z nadzieją, aby Jezus również narodził się w naszych sercach, małżeństwach i rodzinach.

Alicja i Sylwester Śniadała

Diecezjalna Diakonia Życia diec.łomżyńskiej

Do dawnych i obecnych darczyńców Fundacji Małych Stopek.  Ruszamy z akcja Paczuszka dla Maluszka. Zostając koordynatorem akcji można zorganizować ja w miejscu publicznym ale od tego roku również w rodzinie,  wspólnocie wpisując w formularzu jako miejsce właśnie np. RODZINA . Rok temu było 2000 miejsc akcji o wartości 13 mln zł.    W tym będzie....

Miejsce rejestracji strona paczuszkadlamaluszka.pl