Drodzy Kapłani 

„ Podczas święceń — poprzez liturgiczny znak nałożenia rąk — Chrystus wziął was pod swą szczególną opiekę. Jesteście ukryci w dłoniach i w Sercu Chrystusa. Zanurzcie się w Jego miłości i powierzcie Mu waszą miłość! W chwili gdy wasze ręce zostały namaszczone olejem, znakiem Ducha Świętego, zostały one przeznaczone do służby w dzisiejszym świecie — jako ręce Pana. Nie mogą już służyć waszemu egoizmowi; muszą świadczyć przed światem o miłości Boga.”/ Benedykt XVI /

W dniu Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa pragniemy podziękować wszystkim Kapłanom posługującym w Ruchu Światło-Życie za zaangażowanie i posługę na rzecz małżeństw i rodzin.  
Dziękujemy Wam, drodzy Kapłani, za dzielenie się wiarą, udzielanie sakramentów świętych,  głoszenie Bożego Słowa i dawanie siebie: swojego czasu, zapału, pomysłów; a przede wszystkim za świadectwo życia z Bogiem. Za to, że Wasze ręce są hojne w obdarowywaniu Jego miłością.
           Życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitych łask i darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz ufności w Boże prowadzenie. Niech nie słabnie w Was  zapał do głoszenia Dobrej Nowiny i pozyskiwania nowych uczniów Chrystusa oraz radość powołania i wdzięczność za tę łaskę.
       Niech Maryja, Matka Kapłanów, otacza  Was swoją opieką, ochrania od niebezpieczeństw i pokus tego świata oraz pomaga trwać w bliskości Chrystusa do końca.
Do życzeń dołączamy pamięć w modlitwie.

w imieniu rodzin Domowego Kościoła
Anna i Tomasz Przybyszewscy –para diecezjalna

Odsłony: 1595

Swiadectwa z rekolekcji