KOCHANI MAŁŻONKOWIE DK !

,,Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest litościwy, miłosierny, nieskory do gniewu i bogaty w łaskę, a lituje się nad niedolą. ,,    Jl 2,12-13 

          Środą Popielcową rozpoczęliśmy w okresie liturgicznym Kościoła czas Wielkiego Postu. Jest to czas osobistego nawrócenia się oraz szczególnej pokuty w celu przygotowania się  do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Do dobrego duchowego przeżycia czasu Wielkiego Postu służą wiernym w kościele nabożeństwa pasyjne. Są to między innymi : Droga krzyżowa, Gorzkie żale, Adoracja Krzyża, Godzinki o Męce Pańskiej.

W okresie od 19 marca we wspomnienie Św. Józefa do 25 marca Dnia Świętości Życia będziemy przeżywać ,,Tydzień modlitw o ochronę życia’’ ! W tym ważnym tygodniu  będziemy modlić się za wstawiennictwem Św. Józefa Litanią do tego Św. patrona . Św. Józef to szczególny patron dzieci nienarodzonych.

          Chcielibyśmy Was Kochani gorąco zachęcić abyście w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu podjęli modlitwę w obronie świętości życia nienarodzonego, chorego, zagrożonego aborcją i eutanazją oraz w obronie  małżeństwa i rodziny.

Prosimy zatem abyście w swoich rejonach i parafiach przygotowali i włączyli się  wspólnotowo w te modlitwy poprzez  Adorację Najświętszego Sakramentu oraz Drogę Krzyżową w tych bardzo ważnych wyżej wymienionych intencjach . (teksty rozważań w załączeniu pod artykułem)

Czas Wielkiego Postu jak nigdy dotąd głośno woła o nawrócenie, pokutę , zadośćuczynienie za grzechy przeciwko życiu, przeciwko małżeństwu i rodzinie, za grzechy bluźnierstwa i profanacji miejsc świętych, kościołów, Najświętszego Sakramentu i wielu innych. Z ostatnich wydarzeń  wiemy jakże  są one nadal aktualne i bolesne  w naszej Ojczyźnie

   Dlatego życząc Wam błogosławionego przeżycia czasu Wielkiego Postu prosimy Was byście  wobec ratowania  życia każdego bez wyjątku  oraz aktów przemocy wymierzonych przeciwko obronie życia nie przeszli obojętnie i nie pozostali niewzruszonymi. Chodzi wszak o przyszłość naszych dzieci, małżeństw, rodziny  o przyszłość naszej Ojczyzny, a przede wszystkim o wierność   Bogu, Chrystusowi i Maryi oraz  chrześcijańskim korzeniom i tradycjom z których wyrośliśmy i do których chcemy wychować nasze dzieci.

        Pozdrawiamy Was gorąco i łączymy się z Wami duchowo na modlitwie w całej naszej diecezji w tych bardzo ważnych intencjach .

                                                                          Alicja i Sylwester Śniadałowie

                                                                              Diecezjalna Diakonia Życia

                                                                               

Ps. Materiały pro-live  na Dzień Świętości Życia do poszczególnych rejonów DK dostarczymy Wam wkrótce. Prosimy jak zawsze aby w tym dniu była możliwość podpisania i złożenia deklaracji Duchowych Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 

Odsłony: 1688

Swiadectwa z rekolekcji