W Parafii Świętego Krzyża w Łapach w dniach 5-7 sierpnia podczas Apeli Jasnogórskich odbyła się promocja dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W działania te zaangażował się cały Ruch Światło Życie z Łap i rejonu wysokomazowieckiego.

Pierwszego dnia (5 sierpnia) podczas promocji KWC odwiedził nas moderator diecezjalny ks. Mateusz Rakusiewicz, który przewodniczył Mszy Świętej. Jarek z Domowego Kościoła przedstawił historię i założenia KWC. Własnym doświadczeniem podjęcia krucjaty podzieliła się Dominika z Oazy młodzieżowej.

Drugiego dnia (6 sierpnia) mocne męskie świadectwo wygłosił członek KWC z Domowego Kościoła Grzegorz. Tego wieczoru o istocie modlitwy krucjatowej i sposobie wypełniania deklaracji KWC opowiedziała Martyna.

Ostatniego dnia (7 sierpnia) odbyło się uroczyste złożenie deklaracji przystąpienia do KWC przy wspólnym śpiewie i modlitwie wstawienniczej członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z Łap i z rejonu wysokomazowieckiego. Złożonych zostało 31 deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Bogu niech będą dzięki!!!!

Dziękujemy z całego serca Księdzu dziekanowi Krzysztofowi Jurczakowi za możliwość rozpowszechnienia dzieła krucjaty w parafii Św. Krzyża w Łapach oraz Księdzu Jackowi Rowińskiemu za życzliwość i współpracę przy propagowaniu dzieła. Dziękujemy całemu Ruchowi Światło Życie z rejonu wysokomazowieckiego za pomoc, jedność, modlitwę i postawę służby. Mamy nadzieję że promowanie dzieła KWC wpisze się na stałe w kalendarz liturgiczny parafii Św. Krzyża w Łapach. Bogu niech będą dzięki za dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz za cały Ruch Światło Życie.

Emilka i Jarek Porowscy :-)

Odsłony: 1846

Swiadectwa z rekolekcji