Zaproszenie na V Bal Bezalkoholowy

Opublikowano: niedziela, 03 lipiec 2022 Agnieszka i Jacek Wróblewscy

 

 

 

 

Czytaj więcej: Zaproszenie na V Bal Bezalkoholowy

Kawiarenka dialogowa małżonków w Łapach

Opublikowano: niedziela, 07 listopad 2021 Emilka i Jarek Porowscy

24 października odbyła się pierwsza w Łapach Kawiarenka Dialogowa Małżonków, zorganizowana przy parafii Piotra i Pawła w sali św. Józefa w rejonie Wysokie Mazowieckie.

Spotkanie rozpoczął gospodarz miejsca Ks. Proboszcz Wojciech Stefaniak witając wszystkie małżeństwa i udzielając kapłańskiego błogosławieństwa. Potem głos zabrali małżonkowie zaangażowani w organizację wydarzenia, którzy wprowadzili nas w klimat kawiarenki, przedstawili plan spotkania oraz zaprezentowali prelegentów, którzy przyjechali do nas z Ostrołęki. Następnie z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy konferencji małżonków z 20 letnim stażem Katarzyny i Krzysztofa Jankowskich nt. ,,Radość wspólnej drogi w różnorodności małżeńskiej". W kolejnej części spotkania, małżonkowie, w atmosferze kawiarni, z kawą, herbatą, ciastem i piękną muzyką w tle, podjęli dialog małżeński, korzystając z przygotowanych pytań, powiązanych z konferencją,  podanych w karcie menu.

Czytaj więcej: Kawiarenka dialogowa małżonków w Łapach

NIedziela z Domowym Kościołem w Łapach

Opublikowano: niedziela, 07 listopad 2021 Emilka i Jarek Porowscy

10 października 2021 r. w parafii pw. Św. ap. Piotra i Pawła w Łapach odbyła się NIEDZIELA Z DOMOWYM KOŚCIOŁEM. Na wszystkich Mszach Św. dyżur liturgiczny pełniły małżeństwa z kręgów działających przy w/w parafii, a świadectwa głosiły małżeństwa z Wysokiego Mazowiecka, Zambrowa, Łap a także gościnnie spoza rejonu z Wizny. Kazania podczas niedzieli z Domowym Kościołem głosił moderator rejonowy DK ks. Tomasz Wróblewski, a także moderator rejonowy Diakoni Wyzwolenia ks. Łukasz Polkowski. Tematyka homilii dotyczyła radości i czerpania z sakramentu małżeństwa, a także wzrostu w wierze i jedności małżeńskiej we wspólnocie Domowego Kościoła. 15 i 29 października odbyły się spotkania informacyjne dla zainteresowanych małżeństw, które chciałyby podjąć drogę formacji małżeńskiej we wspólnocie. Podczas takich spotkań jest możliwy bliższy kontakt z małżonkami przy herbacie i ciastku oraz pokazanie piękna i głębi formacji w DK poprzez żywe i osobiste świadectwo małżonków TRWAJĄCYCH już kilka lat we wspólnocie.

Czytaj więcej: NIedziela z Domowym Kościołem w Łapach

Rekolekcje ewangelizacyjne w Zambrowie

Opublikowano: poniedziałek, 07 czerwiec 2021 Emilka i Jarek Porowscy

Czytaj więcej: Rekolekcje ewangelizacyjne w Zambrowie

Słowo pary rejonowej rejonu Wysokie Mazowieckie

Opublikowano: piątek, 20 marzec 2020 Emilka i Jarek Porowscy

Droga Wspólnoto!

            Przyszło nam się zmierzyć z bardzo trudnym czasem spowodowanym, jak wiemy, groźbą epidemii koronawirusa. Wielu z nas przeżywa zaniepokojenie rozwojem sytuacji obawiając się o zdrowie własne, naszych rodzin, o nasze prace. Jednocześnie zaczynamy odczuwać brak naszych comiesięcznych spotkań wspólnotowych, które nas tak bardzo umacniały – choć nie zawsze to docenialiśmy. Jednak jak wiemy, Pan Bóg nawet z beznadziejnej sytuacji potrafi wyprowadzić dobro – widzimy wiele akcji modlitewnych, pozytywnych odruchów serca, mamy więcej czasu na przebywanie z rodziną, także na zastanowienie się nad sobą.

Czytaj więcej: Słowo pary rejonowej rejonu Wysokie Mazowieckie