Na zakończenie karnawału, w "Jędrusiowej Dolinie" w Piątnicy, w sobotni wieczór 18 lutego 2023r., po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, odbył się XI Bezalkoholowy Bal Karnawałowy organizowany przez Domowy Kościół gałąź małżeńsko-rodzinną Ruchu Światło-Życie i Krucjatę Wyzwolenia Człowieka rejonów łomżyńskich.

Wydarzenie to wpisało się w przeżywany w Domowym Kościele Jubileusz 50-lecia istnienia Wspólnoty w Polsce, jak również bezpośrednio poprzedziło rozpoczynający się w Kościele Katolickim, w niedzielę 19 lutego 2023 r. 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwości Narodu.

W Balu uczestniczyło ponad 200 osób. Zabawę prowadziła grupa Bellwether Event z Wodzirejem Piotrem Komorowskim, który z kolegami spisali się na medal.

Celem Balu jest propagowanie wartości małżeństwa i rodziny oraz stylu życia wolnego od nałogów i zapewnienie możliwości dobrej zabawy bez konieczności spożywania alkoholu. Udział w Balu ma wymiar świadectwa dawanego innym, że do pełni życia potrzeba Bożej Miłości i Radości a nie alkoholu.

Bal rozpoczął się od przywitania Gości przez pary rejonowe Domowego Kościoła. Głos zabrał również Ks. Bp Tadeusz Bronakowski. W krótkim wystąpieniu mówił o ogromnym problemie w naszej Ojczyźnie, jakim jest alkoholizm, o konieczności stanowienia przez rządzących dobrego prawa w walce z alkoholizmem, potrzebie zakazu reklamy produktów alkoholowych i podwyższenia ceny za alkohol, a samorządy prosił o zmniejszenie liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, wskazując, że brak tych działań wpływa na to, że Polacy spożywają coraz więcej alkoholu, coraz więcej jest tragedii w polskich rodzinach i w naszym społeczeństwie. Także para diecezjalna Domowego Kościoła Joanna i Bogdan Dudzińscy skierowali do Uczestników Balu kilka słów o świętowanym Jubileuszu. Następnie Ks. Bp Tadeusz udzielił wszystkim swego pasterskiego błogosławieństwa, po którym była chwila dla fotoreporterów na zrobienie wspólnego zdjęcia.

Tradycyjnie, pierwszym tańcem był Polonez, którego mistrzowsko poprowadził nasz Wodzirej Piotr. W programie tego wieczoru nie brakowało dobrej muzyki do tańca, wspólnych zabaw, wyśmienitego menu oraz niespodzianek, w tym upominku w postaci „Przemiennika Balowego” z Bożym Słowem i czekoladową słodyczą dla wszystkich Gości oraz jubileuszowego tortu ufundowanego przez Wspólnotę DK. Była też możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć fotolustrem przy okolicznościowej ściance, co cieszyło się dużym powodzeniem wśród Uczestników. Ostatni Goście Balu zeszli z parkietu o godzinie czwartej rano.

Uczestnicy i Dobroczyńcy XI Bezalkoholowego Balu Karnawałowego otrzymali również w swoich winietkach osobistą inwitację na Mszę Świętą w ich intencji, która została odprawiona w niedzielę 19 lutego 2023 r. o godz. 12:30 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży. Po sprawowanej Eucharystii, włączając się w dzieło Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, w przewidzianej na ten dzień modlitwie wynagradzającej za grzechy pijaństwa popełniane w naszej Ojczyźnie, odmówiliśmy wspólnie pierwszą tajemnicę chwalebną Różańca.

Dziękując dobremu Bogu za to wydarzenie, jego uczestników i wszystkie osoby, dzięki którym ono zaistniało już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Bezalkoholowego Balu Karnawałowego w 2024 roku.

DK i KWC rejonów łomżyńskich

Link do fotorelacji: