Adwentowy Dzień Wspólnoty Łomża

Opublikowano: poniedziałek, 13 grudzień 2021 Marzena i Artur Klimaszewscy

W pierwszą niedzielę grudnia, członkowie Domowego Kościoła gałęzi małżeńsko-rodzinnej Ruchu Światło-Życie i innych wspólnot oazowych (dorosłych, kleryków) z rejonów łomżyńskich przeżywali Adwentowy Dzień Wspólnoty, drugi z cyklu czterech zaplanowanych w roku pracy. Celem ich jest przeżycie daru jedności w Duchu Świętym, w całej wspólnocie Kościoła. Według wizji założyciela Ruchu ks. Franciszka Blachnickiego mają to być „dni odnowienia przeżycia oazy rekolekcyjnej, gdzie akcent ma spoczywać na przeżyciu wspólnoty modlitwy, łamaniem się chlebem Słowa Bożego i Eucharystii, dawaniu świadectwa i przeżywaniu radości w Duchu Świętym” (Komunikat na Dzień Wspólnoty, 5 X 1981 r.).

Czytaj więcej: Adwentowy Dzień Wspólnoty Łomża

Msza Święta w intencji beatyfikacji

Opublikowano: poniedziałek, 13 grudzień 2021 Marzena i Artur Klimaszewscy

Od września 2019 roku członkowie Ruchu Światło-Życie i jego gałęzi małżeńsko-rodzinnej Domowego Kościoła rejonów łomżyńskich spotykają się cyklicznie w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży, każdego 27 dnia miesiąca, czyli w dniu śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, aby dziękować Bogu za dar życia swojego założyciela i prosić o Jego rychłą beatyfikację.

Czytaj więcej: Msza Święta w intencji beatyfikacji

Kawiarenka dialogowa Łomża

Opublikowano: czwartek, 04 listopad 2021 Julita i Krystian Hernik

Od wtorku 2 listopada rozpoczynamy rezerwację stolików na kawiarenkowe spotkanie, które odbędzie się:
21 listopada 2021r jego tematem będzie ,,Miłość małżeńska w potrzebie".
Konferencję wprowadzającą poprowadzi ks. Łukasz Andrzejczyk, wikariusz parafii pw. Krzyża Świętego, moderator diecezjalny Kościoła Domowego, prowadzący kanał Youtube "Tabgha".

Kawiarenka odbędzie się w sali pod kościołem p.w. A. Boboli w Łomży ul. Wąska 93 (wejście z boku kościoła). Dzieci będą się znajdowały pod opieką diakonii wychowawczej w sali w budynku parafialnym po prawej stronie kościoła.

Zapraszamy do zapisów i zapoznania się z ważnymi informacjami w zakładce REZERWACJA na stronie: http://kawiarenka-dialogowa-lomza.blogspot.com

Czytaj więcej: Kawiarenka dialogowa Łomża

Przyjęcie nowego kręgu do wspólnoty Domowego Kościoła

Opublikowano: wtorek, 28 wrzesień 2021 Marzena i Artur Klimaszewscy

W dniu 26 września  br. (niedziela) w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży, podczas Mszy Świętej parafialnej o godzinie 10:00 pięć małżeństw, które zakończyły etap „pilotażu”, wyraziło pragnienie włączenia się do Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie i formowania się według jego zasad. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Radosław Kubeł, który modlił się w intencji tych małżonków i ich rodzin oraz całej wspólnoty Domowego Kościoła. Wydarzenie to, zgromadziło licznie parafian oraz małżeństwa przybyłe z obu rejonów łomżyńskich DK, ponieważ każde wstąpienie nowego kręgu jest wielkim świętem dla naszej wspólnoty.

Czytaj więcej: Przyjęcie nowego kręgu do wspólnoty Domowego Kościoła

Relacja z Dnia Wspólnoty RŚŻ, Łomża, 14.03.2021

Opublikowano: środa, 17 marzec 2021 Ks. Łukasz Andrzejczyk

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie obu rejonów łomżyńskich odbył się 14 marca 2021 r. Tym razem zgromadziliśmy się w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży. Towarzyszyli nam kapłani ks. Łukasz Andrzejczyk moderator diecezjalny DK i ks. Jakub Osiński moderator jednego z kręgów DK działających przy tej parafii.

Tematem tego spotkania była Nowa Wspólnota.

Czytaj więcej: Relacja z Dnia Wspólnoty RŚŻ, Łomża, 14.03.2021