Rekolekcje Ewangelia Wyzwolenia

Opublikowano: niedziela, 06 marzec 2022 Marzena i Artur Klimaszewscy

Domowy Kościół rejonów Łomża Wschód i Łomża Zachód,

Diakonia Wyzwolenia diecezji łomżyńskiej

oraz parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży

serdecznie zapraszają

na rekolekcje EWANGELIA WYZWOLENIA,

które odbędą się w dniach 15 - 19 marca 2022r.,

w kościele Krzyża Świętego w Łomży.

Czytaj więcej: Rekolekcje Ewangelia Wyzwolenia

Msza Święta w intencji beatyfikacji Łomża

Opublikowano: środa, 02 luty 2022 Marzena i Artur Klimaszewscy

27 stycznia 2022 roku członkowie Domowego Kościoła gałęzi małżeńsko-rodzinnej Ruchu Światło-Życie rejonów łomżyńskich zgromadzili się na Mszy Świętej w Kościele Rektoralnym w Łomży, by jak co miesiąc dziękować za życie czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i z wiarą prosić o włączenie swego Założyciela w poczet błogosławionych Kościoła świętego.

Czytaj więcej: Msza Święta w intencji beatyfikacji Łomża

Adwentowy Dzień Wspólnoty Łomża

Opublikowano: poniedziałek, 13 grudzień 2021 Marzena i Artur Klimaszewscy

W pierwszą niedzielę grudnia, członkowie Domowego Kościoła gałęzi małżeńsko-rodzinnej Ruchu Światło-Życie i innych wspólnot oazowych (dorosłych, kleryków) z rejonów łomżyńskich przeżywali Adwentowy Dzień Wspólnoty, drugi z cyklu czterech zaplanowanych w roku pracy. Celem ich jest przeżycie daru jedności w Duchu Świętym, w całej wspólnocie Kościoła. Według wizji założyciela Ruchu ks. Franciszka Blachnickiego mają to być „dni odnowienia przeżycia oazy rekolekcyjnej, gdzie akcent ma spoczywać na przeżyciu wspólnoty modlitwy, łamaniem się chlebem Słowa Bożego i Eucharystii, dawaniu świadectwa i przeżywaniu radości w Duchu Świętym” (Komunikat na Dzień Wspólnoty, 5 X 1981 r.).

Czytaj więcej: Adwentowy Dzień Wspólnoty Łomża

Msza Święta w intencji beatyfikacji

Opublikowano: poniedziałek, 13 grudzień 2021 Marzena i Artur Klimaszewscy

Od września 2019 roku członkowie Ruchu Światło-Życie i jego gałęzi małżeńsko-rodzinnej Domowego Kościoła rejonów łomżyńskich spotykają się cyklicznie w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży, każdego 27 dnia miesiąca, czyli w dniu śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, aby dziękować Bogu za dar życia swojego założyciela i prosić o Jego rychłą beatyfikację.

Czytaj więcej: Msza Święta w intencji beatyfikacji

Kawiarenka dialogowa Łomża

Opublikowano: czwartek, 04 listopad 2021 Julita i Krystian Hernik

Od wtorku 2 listopada rozpoczynamy rezerwację stolików na kawiarenkowe spotkanie, które odbędzie się:
21 listopada 2021r jego tematem będzie ,,Miłość małżeńska w potrzebie".
Konferencję wprowadzającą poprowadzi ks. Łukasz Andrzejczyk, wikariusz parafii pw. Krzyża Świętego, moderator diecezjalny Kościoła Domowego, prowadzący kanał Youtube "Tabgha".

Kawiarenka odbędzie się w sali pod kościołem p.w. A. Boboli w Łomży ul. Wąska 93 (wejście z boku kościoła). Dzieci będą się znajdowały pod opieką diakonii wychowawczej w sali w budynku parafialnym po prawej stronie kościoła.

Zapraszamy do zapisów i zapoznania się z ważnymi informacjami w zakładce REZERWACJA na stronie: http://kawiarenka-dialogowa-lomza.blogspot.com

Czytaj więcej: Kawiarenka dialogowa Łomża