Domowy Kościół Diecezji Łomżyńskiej

Świadectwo z rekolekcji w Wysokiem Mazowieckiem

Email Drukuj

W dniach 28.11 - 01.12.2013 r. przeżyliśmy w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem rekolekcje ewangelizacyjne dla małżonków. Rekolekcjom przewodniczył ks. Antonii Wróblewski oraz małżonkowie Agnieszka i Jacek Frydrych.

Od czwartku do soboty odkrywaliśmy cztery podstawowe prawdy życia duchowego. W czasie homilii ks. Antoni w bardzo obrazowy sposób ukazał nam więź łączącą Boga z człowiekiem. Poznawaliśmy niezmierzoną miłości Boga do człowieka i odpowiedzialność człowieka za utrzymanie tej więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. Konferencja Agnieszki i Jacka pokazała nam wartość miłości małżeńskiej płynącej z sakramentu małżeństwa.

Ich słowa potwierdzały cytaty z Pisma Świętego pokazywane na ekranie w tle pięknych ilustracji. Kolejny dzień rekolekcji – piątek - to ukazanie naszej grzeszności, która nie pozwala nam w pełni doświadczać miłości Boga i współmałżonka. Trzeciego dnia homilia ks. Antoniego i konferencja Agnieszki i Jacka były przygotowaniem do pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem. Po konferencji w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu i rozważań prowadzonych przez parę prowadzącą, mieliśmy cudowną okazję oddać Chrystusowi w sakramencie pojednania wszystkie nasze grzechy i to, co nas zniewala. Te dni były również ubogacane świadectwami małżonków z DK, którzy dzielili się z uczestnikami rekolekcji swoim spotkaniem z Chrystusem w małżeństwie.

Na zakończenie rekolekcji, w czasie uroczystej niedzielnej Eucharystii świadomie mogliśmy zawierzyć swoje życie i swoje małżeństwo Jezusowi, czyniąc Go swoim jedynym Panem i Zbawicielem.

Niedzielna Eucharystii była też wyjątkowym momentem uroczystego wstąpienia do Domowego Kościoła kręgu z parafii Jana Chrzciciela. Eucharystia była sprawowana przez ks. Dariusza Krajewskiego – moderatora diecezjalnego DK oraz ks. Mariusza Jabłońskiego – opiekuna nowego kręgu. Na zakończenie Mszy Św. w małżonkowie nowego kręgu z rąk ks. Dariusza Krajewskiego otrzymali zapalone świece i błogosławieństwo na dalszą formację w DK.

Na zakończenie rekolekcji, małżeństwa z nowego kręgu zaprosiły wszystkich uczestników na Agapę, gdzie w atmosferze radości spędziliśmy ze sobą niedzielnego popołudnia. Był to też moment szczególnego podziękowania Eli i Jankowi Jarota za posługę pilotowania kręgu z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.

Niech Bóg da wzrost zasianemu w czasie rekolekcji ziarnu Słowa i przyniesie owoc w małżeństwach, które przeżyły te rekolekcje ewangelizacyjne.